آشپزی

آموزش يه فست فود مقوى و سالم!


با گذشت زمان و پیشرفته شدن جوامع و همه ی ما وقت زیادی را برای کار های شخصی و شرکت یا اداره ای که در آن مشغول هستیم میگذاریم و معمولا تا دیر وقت هم مشغول ایم مشغله های تمام نشدنی هستیم و وقتی برای تهیه غذا نداریم امروز در این قسمت از سبک زندگی قص داری م تا شما را با یک دستور پخت جذاب و جدید وهوس انگیز و البته فوری آشنا کنیم تا از آن برای روز هایی که زمان زیادی برای تهیه غذا ندارید بهره بگیرید.

همه ی ما تا کنون خیلی بار ها شده که در فروشگاه های مواد غذایی و سوپرمارکت ها با بسته های نودل مواجه شدیم اما شاید خیلی از ما علاقه ای به طعم این نودل ها با توجه به دستور پختی که بر روی محصول مینویسند نداشته باشیم.

اما با کمی تغییر و بهره گیری از ذوق و ذائقه شخصی خودمان میتوانیم با این نودل ها غذا های خوشمزه و جدید و فوری درست کنیم.

برای تهیه این غذا به مواد زیر نیاز داریم.همچنین شما میتوانید با توجه به علاقه خودتون سبزیحات و صیفی جات دیگری را نیز جایگزین کنید(میزان مواد اولیه برای پخت این غذا برای 4 نفر است):

1-سینه مرغ یا فیله گوشت قرمز یا چند عدد میگو به میزان نیاز

2-هویج متوسط 2 عدد

3-کدو سبز یک عدد متوسط

4-بادمجان یک عدد متوسط

5-سیب زمینی یک عدد کوچک

6-قارچ یک بسته کوچک

7-فلفل دلمه ای

8-نخود سبز و ذرت در صورت تمایل

9-سویا سس

10-به تعداد هر نفر یک بسته نودل

11-نمک ،فلفل سیاه و قرمز، پودر سیر

در ابتدا میباست همه ی مواد را به صورت خلالی نازک خرد کنید سپس سینه مرغ یا گوشت گوساله را به صورت نازک ورقی خرد کنید.

شما میتوانید برای صرف جویی در زمان از قبل این مواد را خرد شده در فریزر خود نگهداری کنید.

سپس صیفیجات گفته شده را به اولویت سختی و طولانی بودن زمان پختشان تقسیم کنید

در ابتدا سیبزمینی ها و هویج خرد شده را داخل ماهی تابه با کمی روغن بریزید تا کمی سرخ شوند سپس کدو سبز و بادمجان را اضافه کنید پس از آن نوبت اضافه کردن فلفل دلمه ای و در صورت تمال نخود سبز و ذرت هاست.کمی که مواد تفت داده شدند و از خام بودن درآمدند صیفیجات پخته را از روی اجاق بردارید تا بتوانید مرغ و گوشت را کمی تفت دهید.در همین زمان بسته نودل هارا باز کنید و در آب جوش قرارشان دهید تا کمی نرم شوند.

دقت کنید نودل ها به اصطلاح باید کمی زنده باشند و به صورت کامل نرم نشوند. پس از تفت دادن گوشت یا مرغ قارچ را نیز به آن اضافه کنید تا با هم کمی سرخ شوند.بعد از آنکه قارچ ها کمی آب انداختند صیفیجاتی که از قبل پخته بودیم را به همراه نودلها به گوشت یا مرغ اضافه میکنیم و با هم مخلوطشان کنید تا مواد به همه جای نودل ترکیب شود.

سپس نمک و فلفل و سویا سس را به میزان دلخواه خود اضافه کنید و باز هم روی حرارت اجاق،مواد را با هم مخلوط کنید

حالا غذای شما آمادست. من اسم این غذا را نودل میکس گوشت و سبزیجات گذاشتم که علاوه بر مزه ی جذابی که داره یک غذای سالم و مقوی است که به سرعت نیز آماده میشود.

در ضمن شما میتوانید به جای استفاده از گوشت قرمز یا مرغ از میگی های سرخ شده نیز در این غذا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *