ورزش و تفریح

افتخار آفرينان پارالمپيك

جايگاه ايران در المپيك

بعد از نمايش نه چندان موفق نمايندگان المپيكى كشورمان،در اين دوره از پارالمپيك اما نماينده هاى پارالمپيكى ايران گل كاشتند.

تيم المپيك ايران در مسابقات المپيك توكيو در مجموع با ٧مدال رنگارنگ شامل ٣مدال طلا،٢نقره و ٢برنز به كار خود پايان داد و در رده ى ٢٧ ام جدول رده بندى ايستاد.اين در حاليست كه تيم هاى ايالات متحده آمريكا،چين و ژاپن به ترتيب با مجموع ١١٣ و ٨٨ و ٥٨ در رده هاى اول تا سوم رده بندى قرار گرفتند.

اين آمار در حاليست كه تيم المپيك كشورمان در دوره گذشته با يك مدال بيشتر در مجموع در رده ى ٢٥ ام قرار گرفته بود.

بررسى جايگاه پارالمپيكى ايران

تيم پارالمپيكى كشورمان در اين دوره از مسابقات پارالمپيك توكيو ٢٠٢٠  تا به اينجاى كار با مجموع ٢٠ مدال رنگارنگ شامل ١٠ طلا،٩ نقره و ١برنز در جايگاه ١٣ام مسابقات قرار دارد،عملكرد تيم پارالمپيكى كشورمان نسبت به دوره ى گذشته پيشرفت داشته.تيم پارالمپيكى كشورمان در دوره گذشته با مجموع ٢٤مدال با اختلاف مدال طلاى كمتر در جايگاه ١٥ اين مسابقات قرار گرفته بود.

برنامه ى بازى هاى امروز

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، یازدهمین روز از بازی‌هایپارالمپیک 2020 توکیو در حالی امروز شنبه برگزار می‌شود که ورزشکارانکشورمان آخرین حضور خود را تجربه می‌کنند؛ چرا که روز پایانی هیچنماینده‌ای از ایران حضور ندارد.

بر همین اساس ملی‌پوشان کشورمان روز شنبه در رشته‌های تیراندازی،دوومیدانی، تکواندو، تیراندازی با کمان، کانو و والیبال نشسته به میدانمی‌روند و این امیدواری وجود دارد که کاروان سردار دل‌ها پایان خوشی راداشته باشد و با کسب مدال‌های رنگارنگ به کار خود پایان بدهد.

برنامه رقابت ورزشکاران ایران در روز یازدهم به شرح زیر است:

(ساعتاعلام شده به وقت ایران است)

* تیراندازی:

ساره جوانمردی در ماه تپانچه 50 متر P4 مختلط و در کلاس SH1 – مرحلهمقدماتی ساعت 5 – صعود 8 تیرانداز برتر به فینالمرحله نهایی ساعت7:45

سمیرا ارم در ماه تپانچه 50 متر P4 مختلط و در کلاس SH1 – مرحلهمقدماتی ساعت 5 – صعود 8 تیرانداز برتر به فینالمرحله نهایی ساعت7:45

* دوومیدانی:

سیامک صالح فرج‌زادهپرتاب وزنه F34 – ساعت 5:05

* تکواندو:

رایحه شهابوزن 58+ کیلوگرممرحله یک هشتم نهایی با گل‌جونوینایمووا از ازبکستانساعت 6

* پاراکانو:

شهلا بهروزی‌رادمرحله نیمه نهایی کایاک انفرادی 200 متر کلاس KL3 – ساعت 5:42 و رقابت با نمایندگان استرالیا، برزیل، آلمان، لهستان، سوئد،ازبکستان و ژاپننفرات اول تا ششم به فینال می‌رسند. فینال ساعت 7

اسلام جاهدیمرحله نیمه نهایی پاراکانو انفرادی انفرادی 200 متر کلاسVL2 – ساعت 5:28  و رقابت با نمایندگان آمریکا، کانادا و مجارستانسهنفر برتر راهی فینال می‌شوند. فینال ساعت 6:42

* تکواندو:

اصغر عزیزیوزن 75+ کیلوگرماستراحت در مرحله یک هشتم نهاییدرمرحله یک‌چهارم نهایی با برنده مبارزه نمایندگان کاستاریکا و قزاقستانساعت 9:15

* تیراندازی با کمان:

تیم میکس ریکرو با حضور زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمیمرحله یک‌هشتمنهایی قرعه استراحتمرحله یک‌چهارم نهایی ساعت 14 با برنده جدال ترکیهو بریتانیا

* والیبال نشسته:

دیدار فینال بین تیم‌های ایران و روسیه  – ساعت 14:30

* دوومیدانی:

صادق بیت سیاحپرتاب نیزه F41 – ساعت 14:40

سجاد محمدیانپرتاب وزنه F63ساعت 15:14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *