ورزش و تفریح

براى گردش در تهران كجا برويم؟

مكان هاى گردشگرى تهران:

تهران پایتخت و بزرگترین شهر ایران محل طلاقی سنت و مدرنیته…

تهران از آن شهر هاییست که هیچ گاه در آن حوصله تان سر نمیرود.اگر هر روز هم به گشت و گذار در محله های تاریخی وقدیمی و یا تفرجگاه ها و مکان های تفریحی و مجتمع های تجاری مدرن و جدید سر بزنید باز هم شاید نتوانید در یک سال تمام دیدنی های این شهر را بادید کنید.

امروز در این قسمت از مجله ی سبک زندگی قصد داریم تا چند مکان گردشگری و تفریحی در تهران را به شما معرفی کنیم تا اگر یکی از شهروندان این شهر هستید بتوانید با دیدنی های این شهر بیشتر آشنا شوید و هم این که اگر مسافری هستید که مهمان این شهر شدید بتوانید یک روز گردشی جذاب را برای خود و خانوادتان ترتیب دهید و از دیدنی های این شهر بزرگ و شلوغ و البته زیبا لذت ببرید.

اگر اهل خرید و گشت و گذار در بازار های قدیمی و یا مجتمع های تجاری لوکس و مدرن هستید،تهران مقصد مورد علاقه ی شما خواهد شد.شما میتوانید چندین روز را در بازار بزرگ سنتی تهران بگذرانید و باز هم موفق نشوید که تمام و کمال به همه ی نقاص این بازار سر بزنید.

بازار بزرگ تهران:

بازار بزرگ تهران زمانی بنا شد که اساس این شهر توسط آقا محمد خان پایه ریزی شد.پس از آقا محمد خان ، ناصرالدین شاه با دعوت از مهندسان و کارشناسان اروپایی در صدد آن بودند تا با ساخت دروازه ها ، گذرگاه ها و بازار ها این شهر را به عنوان پایتخت ایران در قرن نوزدهم منصوب کند.

بازار بزرگ تهران با اجین شدن با بافت شهری تهران محیطی گرم و صمیمی را در منطقه جنوب تهران ایجاد کرده است.که میتوانید در آن گم شوید و از صبح تا پایان وقت کاری زمان خود را در این بازار سپری کنید.

همچنین پس از یک خرید و گشت و گذار لذت بخش میتوانید به رستوران های قدیمی این بازار مراجعه کنید و از طعم غذا های سنتی این رستوران ها لذت ببرید.از رستوران های معروف این بازار میتوان به نایب،مسلم،شمشیری،حاج مرشد،جوان و شرف الاسلامی و … اشاره کرد.در نگاه اول در هنگام ورود به این رستوران ها شاید با صفی طولانی برای سفارش و ورود به رستوران مواجه شوید ولی با اندکی صبر متوجه میشوید که شاید کمتر از یک ربع برای ورود به رستوران معطل شوید.

تئاتر شهر تهران:

خیابان ولی عصر ؛ طولانی ترین خیابان خاورمیانه یکی از مراکز اصلی گشت و گذار چه با اتومبیل و چه پیاده میباشد که در یک روز پاییزی و یا بهاری میتواند تواند زیبایی این خیابان را دو چندان کند.

اگر از مسیر جنوب به شمال این خیابان حرکت کنید با نزدیک شدن به تقاطع خیابان انقلاب ، اندک اندک سر سبزی های پارک دانشجو را مشاهده میکنید و سپس کم کم بنایی زیبا و مدرن و مدور نمایان میشود.تئاتر شهر که از 1351 تاسیس شد در گذشته مکانی به نام کافه شهرداری بوده است که محل گردهمایی گروه های نمایش و آکروبات و سیرک بوده که از سال 1309 در آن مکان بوده است.

این مکان با طراحی معماری خاصش یادآور معماری تاریخی ایران و دوره ایلخانان است.

باغ گیاه شناسی ایران:

این باغ که در منطقه غربی تهران واقع شده است محل نگهداری و رشد و حفاظت از گل و گیاهان در معرض خطر و بومی ایران است،این باغ با دارا بودن آبشار ها و دریاچه های مصنوعی و فضا سازی های زیبا و چشم نوازش میتواند یک گشت و گذار لذت بخش را در کنار عزیزانتان برای شما رقم بزند.

گنبد مینا:

اگر به فضا و نجوم و تاریخ پیدایش جهان هستی علاقه مند هستید و میخواهید نزدیک ترین تجربه را از مشاهده این اجرام و سیارات و … بچشید بهترین مکان برای این کار زیر گنبد آسمان نمای این مکان است که در پارک آب و آتش تهران واقع شده است.شما میتوانید تجربه قدم زدن بر روی ماه و ملاقات از سیاره سرخ و همچنین غوطه ور شدن در ابر های گازی و غلیظ سیاره مشتری را در این مکان تجربه کنید.

تهران شهری بزرگ میباشد که همانطور که در ابتدا یادآور شدیم نمیتوانید تمام دیدنی های این شهر را در یک سال ببینید همچنین ما هم نمیتوانیم در این یک مقاله تمام آنها را معرفی کنیم.

پس با ما همراه باشید تا در قسمت های آینده بتوانیم با هم به مکان های گردشگری بیشتری در تهرا ن و همینطور ایران سر بزنیم و با آه آشنا شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *