زیبایی و سلامت

بمب آبی درست کنیم

بمب آبی

استحمام یکی از اعمالیست که هر کدام از ما حداقل دو بار در یک هفته انجام میدهیم.حمام کردن علاوه بر تمیزی و پاکی که به همراه دارد باعث پاکسازی سلول های مرده پوست نیز میشود.بمب آبی یکی از راه هاییست که این عمل را برای ما بسیار لذت بخش تر خواهد کرد.

اغلب ما سعی میکنیم برای دور شدن از هیاهو و مشغله های فکری به دوش آب گرم پناه ببریم و اغلب تلاش میکنیم از زمانی که صرف استحمام میکنیم حداکثر استفاده را داشته باشیم. احتمالا شما از افرادی باشید که در منزلتان وان حمام دارید و میخواهید علاوه بر استحمام به پاکسازی پوست و سم زدایی از بدنتان نیز کمک شایانی کنید. و یا شاید تا به حال به سالن های زیبایی که در آن پدیکور و فوت اسپا انجام میشود رفته باشید.احتمالا این سوال برایتان پیش آمده که از چه نمک و شامپویی استفاده کنید تا علاوه بر احساس آرامش به سم زدایی بدنتان کمک کنید.

شاید هم فرزندتان به راحتی به حمام نمیرود و به دنبال راهی میگردید تا فرزندتان را به حمام علاقه مند کنید.

اغلب برای تهیه این مواد تمیز کننده یا با قیمت های خیلی بالا مواجه میشویم و یا امکان تهیه این محصولات در فروشگاه های پیرامونمان وجود ندارد.

امروز در این قسمت از سبک زندگی قصد داریم تا شما را با نحوه ساخت بمب آبی آشنا کنیم.شما میتوانید با مطالعه ادامه این مقاله و بهره گیری از ذوق و سلیقه خودتان بمب های آبی با شکل و رنگ های گوناگون و همینطور با خواص مختلف تهیه کنید.

مواد لازم برای بمب آبی:

1 پیمانه جوش شیرین.

½ پیمانه اسید سیتریک خشک.

½ پیمانه نمک اپسوم(سولفات دومنیزی).(از دیگر خواص این ماده میتوان به ضد قارچ-آنتی باکتریال-درمان عفونت قارچی-لایه برداری قسمت ترک خورده پا تسکین درد و …اشاره کرد)

½ پیمانه نشاسته ذرت.

2 قاشق چای خوری روغن گیاهی فوق بکر(با توجه به خواص مواد میتوانید از هر روغن گیاهی از جمله روغن نارگیل و … استفاده کنید).

گیاهان دارویی نظیر گلبرگ و غنچه گل رز یا گیاه اسطوخدوس و …

¾ قاشق چای خوری آب

رنگ خوراکی(به سلیقه خودتان).

یک قالب با توجه به طرح مورد نظرتان اما عموما کروی(میتوانید از دو کاسه کوچک نیز برای قالب گیری استفاده کنید.

وسایل تزئینی(میتوانید از گیاهان دارویی یا گلبرگ گل ها نیز استفاده کنید-استفاده از اسباب بازی های کوچک برای کودکان)

طرز تهیه بمب آبی:

ابتدا در یک کاسه بزرگ ½ پیمانه اسید سیتریک خشک را با یک پیمانه جوش شیرین و ½ پیمانه نشاسته ذرت و ½ پیمانه نمک حمام(سولفات دومنیزی) را با هم به خوبی مخلوط کنید.

سپس تمامی مواد مایع از جمله 2 قاشق چای خوری روغن فوق بکر و ¾ قاشق چای خوری آب و رنگ خوراکی را در ظرفی جداگانه با هم به خوبی مخلوط کنید.

سپس مواد خشک و مایع را با هم به خوبی مخلوط کنید.

به سرعت اقدام به قالب گیری بمب آبی هایی که ساخته اید بکنید.

میتوانید برای فرزندانتان از قالب های به شکل تخم مرغ شانسی استفاده کنید.برای ایجاد علاقه بیشتر میتوانید از یک اسباب بازی کوچک در قالب گیری هایتان نیز استفاده کنید.

همچنین میتوانید از گیاهان دارویی نیز در بمب هایتان استفاده کنید (مانند گلبرگ ها و برگ گیاهان)مخصوصا اگر از این بمب آبی برای فوت اسپا یا پدیکور استفاده میکنید. شما میتوانید با مطالعه این مقاله در منزل برای خودتان یک فوت اسپا مقرون به صرفه آماده کنید و علاوه بر پاکسازی سلول های مرده پوستتان به سم زذایی بدنتان نیز کمک کنید.

توجه داشته باشید که قبل از قالب گیری قالب هارا چرب نموده و اجازه دهید تا بمب های آبی 2 روز فرصت داشته باشند تا خشک شوند.

بعد خشک شدن با انداختن بمب آبی در وان حمام یا تشت پدیکور جادو شروع خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *