دکوراسیون

دکوراسیون اتاق خواب

ایده های جذاب برای دکوراسیون اتاق دخترانه و پسرانه:

اتاق خواب در طول زندگی هر کسی ، شخصی ترین مکانی است که در اختیار دارد.پس دکوراسیون این بخش از خانه جز مهم ترین بخش های چیدمان منزل میباشد.

همچنین اتاق خواب جاییست که هر شخص بیشترین زمان را در طول عمرش در آن سپری میکند.از این رو میبایست همانقدر که اتاق خواب محیطی آرامش بخش میباشد.باید محرک ذوق و استعداد کودکتان باشد.

همواره ایده های خاص برای شخصی سازی اتاق خواب با توجه به ذوق و سلیقه شخصی هر کسی وجود دارد.

معمولا در ابتدای دوران کودکی ، تم اتاق خواب ها بیشتر وابسته به جنسیت کودک متفاوت میباشد.از تم اتاق با طرح ابر قهرمان های فیلم ها برای اتاق پسرانه تا تم پرنسس های دیزنی برای اتاق خواب دخترانه.

اما رفته فته با ورود به دوران نوجوانی، رفته رفته شکل و شمایل اتاق و وسایل موجود در آن دچار تغییرات میشود .

از آنجایی که امروزه اتاق خواب ها جایی صرفا برای خواب نیست،توصیه میشود تا در حد امکان اتاق خواب فرزندانتان را برای مطالعه . کار با کامپیوتر و به کار انداختن ذوق و استعداد آماده کنید.

در این قسمت از سبک زندگی قصد داریم تا چند روش نوآورانه برای دیزاین و چیدمان اتاق خواب فرزندتان به شما معرفی کنیم تا به کمک آن محیطی امن و با نشاط را برای فرزندتان بسازید.

اتاق خواب دخترانه:

معمولا برای انتخاب رنگ اتاق دخترانه از رنگ های روشن با طیف صورتی و سفید استفاده میشود.این طیف رنگی علاوخ بر ارائه یک تم دخترانه به اتاق خواب،باعث بزرگتر به نظر رسیدن اتاق خواب فرزندتان میشود.

سعی کنید در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از اکسسوری های مناسب نیز استفاده کنید.

وسایلی مثل:چراغ های LED  ریسه ای – آویزان کردن پارچه توری از بالای تخت خواب – استفاده از صندلی های حبابی شیشه ای یا حصیری-استفاده از یک آینه ی نه چندان کوچک – استفاده از لوستر های فانتزی – استفاده از حروف الفبای دکوری با توجه به نام فرزندتان و دیگر اکسسوری هایی که در قسمت های آینده به آن اشاره خواهیم کرد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه:

اگر اتاق خواب کوچکی در اختیار دارید سعی کنید از تخت های مرتفع استفاده کنید تا فضای بیشتری برای چیدمان و قرار دادن میز مطالعه یا کمد لباس یا کتابخانه و… در اختیارتان قرار دهد.

استفاده از یک آینه قدی روی زمین به بزرگتر به نظر رسیدن اتاق خواب کمک میکند.همچنین میتوانید با قرار دادن یک مبل راحتی یک نفره به اتاق خوابتان استایلی متفاوت ببخشید.

استفاده از تابلو هایی با تم دخترانه و همینطور استفاده از گل و گیاه های زینتی میتواند محیطی فرح بخش و جذاب برای دخترتان بسازد.

اتاق خواب پسرانه:

معمولا در انتخاب رنگ اتاق پسرانه از طیف رنگی گرم تری استفاده میشود.رنگ هایی نظیر آبی پررنگ – خاکستری و …

همچنین میتوانید بخشی از اتاق خواب ، به عنوان مثال یک دیوار اتاق را با کاغذ دیواری تزیین کنید.طرح های پسرانه جذابی برای این کار وجود دارد از تصویر قهرمانان ورزشی تا تصویر خواننده و هنر پیشه های محبوب پسرتان.

همچنین رنگ نارنجی ترکیب بسیار عالی  با رنگ آبی پررنگ میسازد.میتوانید تم کلی وسایل را با توجه به این دو رنگ تهیه کنید.

دکوراسیون اتاق پسرانه :

استفاده از پوستر افراد مورد علاقه پسرتان و همینطور قرار دادن یک تخته گچی برای تحریک قوه خلاقیت فرزندتان توصیه میشود.

قرار دادن مجموعه هایی از وسایل مورد علاقه پسرتان میتواند باعث سوق دادن پسرتان به سمت کلکسیون داری میشود.و همچنین طرح و چیدمان خاصی به اتاق فرزندتان میبخشد.

با افزایش سن پسرتان میتوانید از رنگ های خنثی تر و ملایم تری استفاده کنید.

همچنین برای تغییر استایل اتاق میتوانید از تخت های میله ای فلزی به جای تخت چوبی استفاده کنید.

تعبیه محیطی برای مطالعه و کار با کامپیوتر به شدت برای چیدمان اتاق پسرانه توصیه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *