آشپزی

معرفی شب یلدا و چند سالاد یلدایی

شب یلدا مبارک

شب یلدا یکی از قدیمی ترین مراسماتی است که توسط ایرانیان در اقصا نقاط دنیا جشن گرفته میشود.

پیشینه این جشن به بیش از 7000 هزار سال برمیگردد.ولی اگر بخواهیم به تاریخ دقیق و رسمی آن بپردازیم باید به سال 500 پیش از میلاد مسیح و دوران پادشاهی داریوش یکم برگردیم.

یلدا جشنی است که در 30 ام آذر ماه هر سال مصادف با پایان پاییز و آغاز زمستان برگزار میشود.در این جشن که از غروب آفتاب 30 ام آذر ماه تا طلوع آفتاب یک دی ماه برگزار میشود،ایرانیان به جشن و پایکوبی ، شعر خوانی ، خوردن خوراکی های مخصوص این شب و … میپردازند.

اگر هم از لحاظ علوم نجوم و گردش سیاره زمین بخواهیم به بررسی جشن شب یلدا بپردازیم به این نتیجه میرسیم که تا شب یلدا طول شب ها رفته رفته بیشتر شده و پس از شب یلدا کم کم به طول روز اضافه شده و از طول شب کاسته میشود.از این رو ایرانیان شب یلدا را به عنوان نمادی از پیروزی نور و پاکی بر ظلمت و پلیدی در نظر میگیرفتند و آن شب را تا سحر به انتظار طلوع خورشید مینشستند.

نامگذاری شب یلدا

روایت گران تاریخی ریشه کلمه یلدا را به کلمه ای سریانی به معنی تولد و زایش نسبت میدهند.در زمان های گذشته مسیحیان سیریانی رومی با هدف پیدا کردن زندگی بهتر راهی ایران میشدند و وقتی مشترکات زیاد این شب را با مراسمات خود دیدند این نام را بر روی این شب گذاردند.

این جشن نه تنها در ایران بلکه در کشور های اطراف که روزی تحت سلطه ایران بودند نیز گرامی داشته میشود.کشور هایی نظیر افغانستان ، تاجیکستان ، آذربایجان و …

ما در این قسمت از سبک زندگی قصد داریم تا با معرفی چند سالاد با پایه انار به شما در چیدن سفره یلدایی زیبا و متفاوت یاریتان کنیم ، تا در کنار عزیزانتان از آنها لذت ببرید.

اما نکته ی مهمی که در شب یلدای امسال تقاضا داریم تا به آن توجه ویژه داشته باشید ، رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا میباشد. تا علاوه بر لذت بردن از این شب در کنار عزیزانتان ، سلامتی خود و عزیزانتان را حفظ کنید.خواهشمندیم تا از جمع های پر تعداد در این شب دوری کنید تا فرصت گرامی داشتن شب های یلدای آینده در کنار همه ی عزیزانمان داشته باشیم.

سالاد پاییزه:

مواد مورد نیاز برای 4 نفر:

2 عدد انار دانه دانه شده

1 عدد پرتقال

1 عدد نارنگی

¼ یک گل کلم کامل

1 عدد سیب

گردو و بادام خرد شده

آب یک عدد پرتقال

خامه

وانیل

1 قاشق و نیم  عسل

 

نکته مهمی که در این سالاد و به طور کلی سالاد های میوه میبایست رعایت کنید ، ترتیب اضافه کردن میوه ها میباشد تا هم حس تازگی سالاد حفظ شود و هم میوه های مثل پرتقال تلخ نشود و سیب ها هم سیاه نشوند.

در ابتدا انار ها را در ظرفی بریزید ، سپس گل کلم هارا نگینی خرد کنید و اضافه کنید ، پس از آن پرتقال و نارنگی را پر پر کرده و به چند قسمت با اندازه دلخواه خرد کنید(همچنین برای بخشیدن ظاهری زیبا تر به سالاد میتوانید پوسته ی نازک روی پرتقال و نارنگی را جدا کنید) ، سیب ها را به صورت هلالی و نازک برش دهید و به سالاد اظافه کنید ، در پایان هم گردو و بادام را به نحوی خرد کنید که بافت آن در زیر دندان قابل احساس کردن باشد.

مواد را با هم مخلوط کنید.همچنین برای طعم دلچسب تر از سس مناسب این سالاد که در زیل   به آن اشاره خواهیم کرد میتوانید استفاده کنید.

روی اجاق آب پرتقال و خامه را متناسب با غلظتی که مد نظر دارید مخلوط کنید وعسل را باه آن اضافه کنید همچنین میتوانید برای طعم بیشتر کمی اسانس وانیل و مقدار خیلی خیلی کمی نمک هم استفاده کنید.پوست پرتقال را کمی بتراشید و به سس اضافه کنید تا احساس تازگی بیشتری به سس و سالاد اضافه شود.

در پایان و در هنگام سرو سس را به سالاد اضافه کنید و در کنار عزیزانتان از خوردن این سالاد در شب یلدا لذت ببرید.

 

سالاد اسفناج ، انار ، نارنگی:

مواد مورد نیاز برای 4 نفر:

2 عدد انار دانه شده

2 عدد نارنگی

گردو و بادام خرد شده

در صورت تمایل نصف یک آووکادو

150 گرم بیبی اسفناج یا اسفناج معمولی خرد شده

انار های دون شده را در ظرفی بریزید ، سپس نارنگی هارا پر پر و خرد کرده و انار ها اضافه کنید ، اگر از بیبی اسفناج استفاده میکنید تنها لازم است تا برگ های کوچک اسفناج را در ظرف بریزید مخلوطشان کنید.اما اگر از اسنفاج معمولی استفاده میکنید ، مبایست به اندازه های مناسب اسفناج ها را خرد کنید تا ظاهری زیبا به سالاد شما ببخشد.در پایان نیز آووکادو های مربعی شده را به سالاد اضافه کنید تا در صورت هم زدن آووکادو ها له نشوند و شکل و بافت خود را از دست ندهند.

سپس گردو و بادام های خرد شده را به سالاد اضافه کنید.

اما نکته محم این سالاد سس خاصیست که برای آن استفاده میشود.

مواد لازم برای تهیه سس خشخاشی:

2 قاشق غذا خوری سرکه سفید

1 و ½ قاشق غذا خوری شکر

1/8 قاشق چایی خوری نمک

نصف پیمانه سس مایونز کم چرب

1و ½ قاشق غذا خوری عسل

1 قاشق غذا خوری دانه خشخاش

در صورت تمایل یک قاشق غذاخوری شیر

تمام مواد را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید.برای این کار ظرفی که میخواهید سس را در آن درست کنید روی یک قابلمه آب در حال جوش قرار دهید.مواد را با هم مخلوط کنید.در پایان اجازه دهید سس خنک شود.سپس بر روی سالاد بریزید و نوش جان کنید.

امیدواریم با معرفی این دو سالاد بتوانیم در چیدن سفره های رنگارنگ و جذاب در شب یلدا یاریتان کرده باشیم.

تیم بانولیا علاوه بر تبریک شب یلدا و این جشن باستانی از شما عزیزان خواهشمند است تا مراقب سلامتی خود و عزیزانتان در این شب باشید و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید.

یلدا بر همه شما مبارک باد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *