علم و فناوری

خوش تیپ های فضایی 1

پیشگفتار

همیشه از آغاز حیات انسان هوشمند در کره زمین،انسان هایی بودند با نگاهی همیشه رو به آسمان.

کسانی که به جای نگاه کردن به زیر پاهایشان ، چشم هایشان را به آسمان ها و فراسوی آن دوختند تا برای پرسش هایشان پاسخی بیابند.

پرسش هایی نظیر این که ما از کجا آمده ایم؟سرنوشتمان چیست؟حرکت ستاره های آسمان چه معنی دارند و از چه قوانینی پیروی میکنند؟ و مهم ترین سوال این که آیا ما در این جهان پهناور تنها هستیم؟

افرادی مثل خواجه نصیر الدین طوسی ، ابوریحان بیرونی و خیام و …را میتوان از پیشگامان عرصه فضا و نجوم نامید که در طول زندگیشان تلاش کردند تا پاسخی برای این پرسش ها پیدا کنند.آن هم با ساده ترین ابزار ها.

آسمان و اجرام نجومی همیشه برای انسان ها موضوعی سوال برانگیز بوده.مخصوصا این سوال که آیا ما در این جهان پهناور تنها هستیم؟

تاریخچه

از آغاز تاریخ بشریت وقتی به آثار و بنا های به جا مانده از پیشینیانمان نگاه میکنیم به این نتیجه میرسیم که از همان ابتدا برخورد هایی مابین فضایی ها و انسان ها وجود داشته است.

آثاری که اگر در آن دقیق شویم به شباهت های عجیبی مابین وسایل نقلیه امروزی و انواع راکت ها و فضاپیما های امروزی با سنگ نگاره ها وسنگ نوشته های بجا مانده از گذشتگانمان پی میبریم.در برخی از این سنگ نگاره ها تصاویری نقش بسته که تعجب آدمی را برمی انگیزد.از نقوش موجودات فضایی و علائم هیروگلیف کشتی و هلیکوپتر تا آثاری مانند استون هنج انگلستان و اهرام ثلاثه مصر که شک و شبهات زیادی را بین انسان های علاقه مند به این مسائل ایجاد کرده است.

اما یکی از عجیب ترین سنگ نگاره های به جا مانده،تابلویی سنگی است که در آن یک انسان با شکل و شمایل و لباس های گذشتگان را نشان میدهدکه سوار بر یک وسیله نقلیه مانند یک فضاپیما است با دو پدال زیر پاهایش ، چند اهرم برای کنترل سفینه و یک وسیله مانند تلسکوپ که آن فرد از آن مشغول تماشای آسمان میباشد.تصویری که امروزه در فضاپیما های شرکت spaceX شاهد آن هستیم.

به جز آثار به جا مانده ،داستان هایی نیز از برخورد هایی که مابین فضاییان و انسان ها بوده است در تاریخ ثبت شده است.حتی از برخی از این برخورد ها عکس ها و فیلم هایی برجای مانده که به تازگی توسط پنتاگون فاش شدند.

rosewell

از معروف ترین داستان هایی که در باره فضاییان بر سر زبان هاست میتوان به قضیه رازول نیو مکزیکو اشاره کرد.

74 سال پیش در شهر رازول در ایالت نیو مکزیکو ایالت متحده در یک مزرعه کشاورزی به گفته ساکنین محلی یک بشقاب پرنده دچار نقص فنی شده و در زمین کشاورزی یک خانواده سقوط میکند.حتی به گفته افراد محلی چند موجود عجیب الخلقه هم از آن پیاده شدند و بلافاصله جانشان را از دست دادند.اما به سرعت افرادی از دولت آمریکا در صحنه حاضر میشوند و بقایای بشقاب پرنده را جمع آوری میکنند و به رسانا ها وروزنامه ها اعلام میکنند که هیچ بشقاب پرنده ای در کار نیست و جسم سقوط کرده بقایای یک بالون هواشناسی بوده است.

فضایی ها در تهران

یکی از عجیب ترین و رسمی ترین گزارش های ثبت شده از مشاهده UFO ها مربوط به ایران میباشد.بله ایران.

واقعه ای که نه تنها مردم معمولی شاهد آن بودند بلکه افراد رسمی تر و متخصص تری نظیر خلبانان ارتش ایران،مسئول برج مراقبت فرودگاه مهرآباد و حتی یک تیم از سازمان امنیت آمریکا شاهد آن بودند در باره این تماس گزارش ثبت کرده اند.

در نیمه شب 28 شهریور سال 1355 ساکنین محله سید خندان تهران با شیء پر نوری در آسمان شرق تهران مواجه شدند که آسمان شب را مانند روز روشن کرده بود.پس از تماس های فراوان مردمی در این باره مسئول برج مراقبت فرودگاه مهرآباد آقای حسین نوروزی همبه دیدن این شیء عجیب میرود با صحنه ای عجیب رو به رو میشود.حسین نوروزی در شرق تهران شیء نورانی میبیند که در حال مانور دادن بوده.پس از آن حسین نوروزی به پایگاه شاهرخی(نوژه) همدان گزارش میدهد و بلا فاصله یک جنگنده F4 برای ملاقات با UFO به آسمان تهران میرسد.از این لحظه به بعد فرار و گریز بین جنگنده خفاش 1 کاپیتان محمدرضا عزیزخانی و UFO شروع میشود.

این تعقیب و گریز تا مرز افغانستان ادامه پیدا میکند و کاپیتان عزیزخانی مجبور به بازگشت میشود.اما در اینجا UFO حوصله اش سر رفته و تصمیم به بازی کردن با خفاش 1 میکند.کاپیتان عزیزخانی گزارش میدهدکه در یک لحظه جسم را میبیند که در سمت راست خفاش 1 در حال پرواز است و در چشم بر هم زدنی جسم دور میزند و به سمت چپ خفاش 1 میرسد.و یا گزارش میدهد که یک جسم کوچک تر با نور سفید مسحور کننده ای از شکم جسم اول درآمده و انگار قصد تعمیر جسم اول را داشته است.همچنین کاپیتان عزیزخانی گزارش میدهد که در یک زمان تصمیم میگیرد که به UFO شلیک کند اما زمانی که داشت گزارش حمله را به برج مراقبت و پرویز جعفری به ناگاه تمام سیستم های دفاعی و مخابراتی F4 از کار می افتد و صدای کاپیتان عزیزخانی قطع میشود.

پس از آن خفاش2 که کاپیتان پرویز جعفری سوار برآن بودند نیز برای پشتیبانی از خفاش1 به آسمان تهران میرسد.اما مجبور به فرود در فرودگاه مهرآباد میشوند.در گزارش هایی که بعد از آن واقعه ثبت شده است آمده که عزیزخانی میگوید که اگر کشوری همچین تکنولوژی نظامی داشته باشد،نیروی نظامی کل دنیا نیز حریف آن نمیشود.او بیان میکند که UFO با عملش به ما میگفت که مزاحم نشوید و اجازه دهید کارمان را انجام دهید،با شما کاری نداریم…

پس از انقلاب فیلم مستندی نیز در این باره توسط اسماعیل میرفخرایی ساخته شد که در لینک زیر قابل مشاهده میباشد.

*فضایی ها در تهران*

 

قسمت آینده خوش تیپ های فضایی در مجله سبک زندگی را دنبال کنید تا با هم نگاهی به امروز و آینده این عرصه و اتفاقات نیز بیاندازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *