مد و فشن

کت و شلوار و قوانین نا نوشته آن

کت و شلوار

یکی از پرکاربرد ترین لباس ها برای مردان کت و شلوار میباشد.از کت و شلوار هم به در استایل های روزمره و هم به عنوان لباس مجالس رسمی و مناسبات خاص میتوان استفاده کرد.

در کنار رنگ ،نوع دوخت ، نوع پارچه و برند کت و شلوار ، فاکتور ها و قوانین مهم دیگری نیز در نحوه پوشیدن و انتخاب کت و شلوار وجود دارد که بسیار حائز اهمیت میباشد.

پوشیدن کت و شلوار قوائد و قوانین نا نوشته ای دارد که رعایت آنها جلوه خیلی زیبا تری به شما و کت و شلواری که بر تن دارید میبخشد و همینطور عدم رعایت آن ها در بعضی موارد حتی به عنوان توهینی به افراد حاضر در جمع تلقی میشود.

امروز در این قسمت از سبک زندگی قصد داریم 20 قانون مهم در این باره را به شما اطلاع دهیم که رعایتشان تاثیر بسزایی در زیبایی ظاهر شما خواهد داشت.

1-دکمه های کت:

برای بستن دکمه های کت قوانینی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

کت ها از نظر تعداد دکمه ها به سه دسته تقسیم مشوند:

1-1.کت های تک دکمه:به جز در هنگام نشستن تنها همان یک دکمه را ببندید.

1-2.کت های دو دکمه:کت های دو دکمه میبایست تنها دکمه بالایی آن بسته شود.

1-3.کت های سه دکمه:در پوشیدن کت های سه دکمه میبایست یا دو دکمه بالایی یا تنها دکمه وسطی بسته شود.

 

2-در هنگام نشستن:

در هنگام نشستن میبایست دکمه های کت را باز کنید.بسته نگه داشتن دکمه های کت هنگام نشستن از نظر زیبایی شناسی مشکل دارد و استایل شما را نا زیبا جلوه خواهد داد.

 

3- دکمه های پیراهن:

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام پوشیدن پیراهن همراه کت باید به آن توجه کنید ، بستن دکمه های پیراهن به صورت کامل میباشد.مخصوصا دکمه های قسمت یقه.

 

4-از پوشت مناسب استفاده کنید:

اگر کت و شلوار تیره بر تن دارید میبایست از پوشت با رنگ روشن و متضاد استفاده کنید.توجه داشته باشید از پوشت بدون نقص و اتو شده ای استفاده کنید تا زیبایی پوششتان را به خوبی نمایان کند.

5-انتخاب ساعت مناسب:

انتخاب ساعت مناسب هنگامی که کت و شلوار بر تن دارید یک از مهم ترین مواردیست که میبایست حتما به آن توجه کنید.در قسمت های آینده به انتخاب ساعت مناسب برای کت و شلوار خواهیم پرداخت.

6-در انتخاب سایز دقت کنید:

سعی کنید کت وشلواری که انتخاب میکنید به درستی هم اندازه سایز بدنتان باشد.مخصوصا در قسمت سرشانه ها.

فیت بودن جایگاه سرشانه از نظر زیبایی شناسی بسیار مهم میباشد.

7-شلوار گشاد،هرگز:

سعی کنید در انتخاب شلوار برای کت و شلوارتان از شلوار با مدل های راسته یا لوله تفنگی استفاده کنید.

8-استفاده از جلیقه:

پوشیدن جلیقه مناسب با سایز مناسب زیر کت ، جلوه خیلی زیباتری به کت و شلوارتان اضافه خواهد کرد.

9-استفاده از اورکت:

پوشیدن اورکت برروی کت و شلوار یا جلیقه و شلوار تاثیر فوق العاده ای بر ظاهر شما خواهد گذاشت،مخصوصا در فصل زمستان و پاییز شما با بر تن کردن یک اورکت میتوانید هر چه بیشتر زیبایی ظاهری خودتان را نمایان سازید.

10-اکسسوری ها:

یکی از مهم ترین بخش ها در زیبایی یک پوشش استفاده از اکسسوری ها و زیورآلات میباشد.اما همواره به این نکته توجه داشته باشید که زیاده روی در استفاده از اکسسوری ها نیز درست نیست و حتی تاثیر عکس برروی استایل و ظاهر شما خواهد گذاشت.

11-رنگ کفش مکمل رنگ کت و شلوار:

همیشه کمی تضاد بین رنگ کت شلوار و کفش لازم است.تضاد رنگی باعث زیبا تر به نظر رسیدن شما میشود.اما در نظر داشته باشید که تضاد رنگی بیش از حد نیز توصیه نمیشود و حتی تاثیر بر عکس روی ظاهر شما خواهد گذاشت.

همیشه توجه داشته باشید که رنگ کفش و کت شلوار میبایست مکمل یکدیگر باشند.

12-جوراب:

پوشیدن جوراب یکی از مهم ترین موارد هنگام پوشیدن کت و شلوار میباشد.شما میتوانید از هر رنگ جوراب استفاده کنید اما در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان از جوراب سفید استفاده نکنید.

نکته مهم دیگر در مورد جوراب این است که اندازه طول جوراب میبایست به قدری باشد که تمام قسمت هایی از پا که ممکن است دیده شود را بپوشاند.

13-کراوات:

پوشیدن کراوات همراه با کت و شلوار از مهم ترین بخش های پوشش است.در نظر داشته باشید اندازه طول کراوات میبایست به حدی باشد که دقیقا تا قبل از خط کمربند یا هم اندازه با خط کمربند قرار گیرد.

14-اندازه ها را جدی بگیرید:

اگر شکم برآمده ای دارید یا میخواهید لاغر تر و قد بلند تر به نظر برسید ، طول ارتفاع جلیقه ای که میپوشید را میبایست تا انتهای خط کمربند در نظر بگیرید.

به عنوان مثال لبه ی پایینی جلیقه باید هم طراز با خط پایینی کمربند باشد.

15-ساسبند یا کمربند:

در استفاده از این دو هیچ اجبار و اولویتی وجود ندارد اما به یاد داشته باشید که اگر از ساسبند استفاده میکنید ، دیگر از کمربند استفاده نکنید.

16-گره کراوات:

اندازه گره کراوات میبایست نه بزرگتر از حد و نه کوچک تر از حد مناسب آن باشد.توجه داشته باشید که اندازه گره کراوات نباید پهن تر از اندازه پهنای بند کراوات باشد.

17-سر آستین:

اندازه سرآستین کت و پیراهن نباید بلند تر از طول دست باشد.

18-رنگ کراوات:

توجه داشته باشید که رنگ کراوات میبایست در تضاد با رنگ پیراهنتان باشد.همینطور اگر کت و شلوار تیره بر تن دارید میبایست از کراواتی استفاده کنید که از همان رنگ تیره اما با طیف رنگی روشنتری باشد.

19-دکمه جلیقه:

بهتر است همواره در پوشیدن جلیقه دکمه پایینی و آخری جلیقه باز بماند و بسته نشود.

این کار از نظر زیبایی شناسی بسیار موثر میباشد.

20-اندازه کت:

طول ارتفاع کت میبایست تا لبه ی پایینی زیپ شلوارتان باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *