علم و فناوری

گجت ها نوآورانه

new gadgets

امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی تلفن های همراه ، روز به روز شاهد افزایش قدرت پردازش گر تلفن ها و قدرت دوربین های عکاسی آنها هستیم.دوربین تلفن های همراه جدید دیگر یک دوربین عکاسی ساده نیستند و با لنز های قدرتمندی که دارند مانند یک دوربین عکاسی حرفه ای عمل میکنند.در این رقابت مابین برند های مختلف تولید تلفن همراه شرکت های تولید لنز هم آرام ننشسته اند و آنها هم روز به روز در حال ارتقای تکنولوژی های خود و قوی تر کردن قدرت لنز ها و ابداع و ساخت گجت های جدید ی میباشند.

اما در این قسمت از سبک زندگی قصد آشنایی کلی با گجت ها را داریم.

گجت چیست؟

گجت ها به ابزار کوچکی گفته میشود که بک یا چند عمل جدید را برای کاربر انجام میدهند.گجت ها به عنوان یک وسیله با کارایی مشخص به وسایل دیگر متصل میشوند و کارایی بیشتری را به گوشی موبایل ، کامپیوتر و یا … میدهد.

اولین استفاده از کلمه گجت به قرن 18 ام برمیگردد،زمانی که وسیله برای کمک کردن به مفصل پای کسی که آسیب دیده بود ساخته شد و در شست و برخاست به او کمک میکرد تا فشار کمتری را روی پا های خودش متحمل شود.

از استفاده های دیگری که از گجت شد میتوان به پروژه منهتن اشاره کرد،دانشمندان پروژه منهتن به بمب اتمی که قرار بود در سایت ترینیتی آزمایش شود لقب گجت را داده بودند.

اما نگران نباشید ، گجتی که امروز قصد معرفی آن را داریم ربطی به بمب اتم ندارد.

گجتی که امروز قصد معرفی آنرا داریم یک گجت فوق العاده کابردی برای عکاسان حرفه ای و علاقه مندان به علم میباشد.

شرکت های تکنولوژی از لنزی رونمایی کرده که قابلیت زوم فوق العاده بالایی دارد و مانند یک میکروسکوپ خانگی به شما کمک میکند تا بتوانید با رزولوشن بالا به بافت میکروسکوپی مواد نفوذ کنید و عکس های فوق العاده ای از مواد مختلف بگیرید.

این گجت تنها دارای 3 گرم وزن و5 میلیمتر ضخامت میباشد و به دوربین گوشی شما متصل میشود تا دوربین گوشی شما را به یک لنز قوی میکروسکوپی برای عکاسی های میکروگرافی تبدیل کند.

ای گجت با بزرگنمایی 20-400 برابری سوژه به شما کمک میکند تا بتوانید مناظری را ثبت کنید که دیدنشان با چشم غیر مسلح و دوربین های معمولی امکان پذیر نمیباشد.

قیمت این گجت هم چیزی حدود 30 تا 100 دلار نسبت به برند و کیفیت محصول متغیراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *